تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب مهر 1397
مطالب اینترنتی


تست توانایی عاشق شدن به بررسی توانایی شما برای اعتماد کردن می‌پردازد و اعتماد غیر شخصی در شما را اندازه می‌گیرد. اگر می‌خواهید بدانید ارتباط این دو عامل با یکدیگر چیست و بعد تست کنید ببینید می‌توانید عاشق شوید یا خیر با ستاره همراه باشید.

تست توانایی عاشق شدن + شناخت عوامل تاثیرگذار بر این توانایی

ستاره | سرویس روانشناسی – آیا همه انسان‌ها عاشق می‌شوند؟ باید بگوییم خیر، بسیاری از انسان‌ها هرگز عاشق نمی‌شوند. خیلی از انسان‌ها نیز هستند که در توهم عاشقی به سر می‌برند. آن‌ها واقعا عاشق نمی‌شوند، چون نمی‌توانند واقعا به کسی اعتماد کنند و قلب‌شان را به دست او بسپارند. البته فقط قلب دغدغه این افراد نیست! می‌توان گفت، بطور کل سر زندگی‌شان می‌ترسند، از احساساتشان گرفته تا اموال‌شان. لابد تعجب می‌کنید که پای اعتماد به افراد را وسط کشیدیم. در ادامه متوجه خواهید شد که توانایی اعتماد کردن چه ربطی به عشق و عاشق شدن دارد و سپس خودتان را در مورد این توانایی مورد آزمون قرار دهید.

اعتماد و عشق

دوست داشته باشید یا نداشته باشید، اعتماد و اطمینان شرطی برای بقا در جامعه انسانی به شما می‌رود. حتی در فعالیت‌های ساده‌ای مانند شیرینی خوردن یا سوار تاکسی شدن باید اعتماد کنیم. مثلا اعتماد کنیم که شیرینی که می‌خوریم از مواد سالم درست شده یا ترمز ماشینی که سوارش شده‌ایم به درستی کار می‌کند. به عبارت دیگر، زندگی در روزگار امروز حکم می‌کند که به دیگران اعتماد کنیم.

ارتباط اعتماد و عشق، توانایی عاشق شدن به توانایی اعتماد کردن بستگی دارد.

دو تن از دانشمندان دانشگاه تافتز در مدفورد ایالت ماساچوست، به نام‌های جانسون جورج و دبلیو. سواپ به یک ویژگی شخصیتی پی بردند که اسم آن را «اعتماد غیر شخصی» گذاشتند. این ویژگی با توانایی عاشق شدن ارتباط دارد. به عبارتی اعتماد میان‌فردی مستلزم خطر کردن است. هنگام شروع یک رابطه عاشقانه افراد نمی‌دانند سودی که می‌برند از خطر خیانت یا طرد شدن بیشتر است یا خیر. دکتر کارل راجرز بعد از تحقیقات فراوان به این نتیجه رسید که معیار اعتماد در متعادل بودن اشخاص نقش اساسی دارد. اعتماد واقع‌بینانه و تمایل به قبول کردن دیگران معمولا نشانه خودپذیری و شخصیت به خوبی تطبیق یافته است.

ارتباط اعتماد و عشق، اعتماد میان فردی، اعتماد غیر شخصی

تست روانشناسی توانایی عاشق شدن

اگر می‌خواهید بدانید که توانایی عاشق شدن دارید یا خیر پرسشنامه زیر می‌تواند تا حدودی شما را راهنمایی کند. پرسشنامه‌ای که بر اساس تحقیقات دانشگاه تافتز تهیه شده است. همینطور که به سوالات جواب می‌دهید بابت هر جواب غلط به خودتان یک امتیاز بدهید و در نهایت پس از جمع امتیازات می‌توانید خودتان را با توجه به جدول نتایج بسنجید.

۱- علاقه‌ای به پول قرض دادن به دیگران ندارم، زیرا پس گرفتن آن کار دشواری است.
درست غلط

۲- اغلب اشخاص وقتی از کسی تعریف می‌کنند برای آن است که خودشان فایده‌ای ببرند و لزوما به حرفی که می‌زنند اعتقاد ندارند.
درست غلط

۳- اغلب اشخاص اگر به سودشان باشد نظرشان را خلاف آنچه هست بیان می‌کنند.
درست غلط

۴- اغلب اشخاص اگر چیزی از کسی قرض بگیرند و بعد اشکالی در آن به وجود آورند، وقتی آن را به صاحبش پس بدهند حرفی از این حیث به صاحب کالا نمی‌زنند.
درست غلط

۵- امروزه اغلب اشخاص بیش از حد به دیگران وابسته‌اند.
درست غلط

۶- روی هم رفته، یا اشخاص را قبول می‌کنم و یا آن‌ها را ترک می‌کنم.
درست غلط

۷- اگر شرکتی به کارکنانش بگوید به این دلیل که سود شرکت بسیار پایین بوده، نمی‌تواند به آن‌ها حقوق بدهد، من حرف شرکت را باور نمی‌کنم.
درست غلط

۸- اغلب سیاستمداران به شکلی رشوه گرفته‌اند.
درست غلط

۹- اغلب اشخاص به خاطر روابطشان، و نه بخاطر دانششان، پیشرفت می‌کنند.
درست غلط

۱۰- اخلاقیات در جوامع امروزی کمتر از گذشته است.
درست غلط

تفسیر نتایج تست توانایی در عشق

امتیاز نتیجه
اگر امتیاز شما از ۸ تا ۱۰ باشد شما کسی هستید که به دیگران اعتماد می‌کنید. پس به راحتی هم عاشق می‌شوید.
اگر امتیاز شما از ۵ تا ۷ باشد شما میان اعتماد کردن و نکردن در حد وسط قرار دارید و با آغوش باز به استقبال روابط جدید می‌روید با این حال جوانب مختلف را هم در نظر می‌گیرید.
اگر امتیاز شما از ۰ تا ۴ باشد

نسبت به اغلب مردم سوء‌ظن بیشتری دارید. انگیزه‌های دیگران را بیش از حد تحلیل می‌کنید. می‌خواهید هر طور شده از خودتان حمایت کنید، به همین دلیل نمی‌توانید با اشخاص رابطه درستی ایجاد کنید.

متغیر بودن نتیجه تست شما در گذر زمان

متغیر بودن نتیجه تست توانایی عاشق شدن در گذر زمان

به هر حال نتیجه‌ای که از این تست می‌گیرید را نمی‌توان به کل دوران زندگی شما تعمیم داد. چون میزان اعتماد شما به افراد طی عمرتان تغییر‌پذیر است. پس پیشنهاد می‌کنیم چند وقت دیگر باز هم این تست را بزنید. اگر امروز توانایی عاشق شدن ندارید شاید در آینده این توانایی را پیدا کنید!

در واقع شرایط به طور مدام در حال تغییر هستند. مثلا دانشمندان در فضای علمی افراد بسیار قابل اعتمادی به نظر می‌رسند. اما همان دانشمند در یک کافی‌شاپ چه؟ پس فضایی که در آن قرار می‌گیریم تاثیر بسیار زیادی بر اعتماد به افراد دارد.
اعتماد کردن شما به دیگران به داوری شما هم بستگی دارد و اینکه چه میزان بتوانید به یک نفر اعتماد کنید. مثلا ممکن است به کسی فقط در این حد اعتماد داشته باشید که حیوان دست آموزتان را به او بدهید تا نگهداری کند. اما اینکه بخواهید رازتان را به او بگویید خیر.

زنان زودتر اعتماد می‌کنند، پس زنان زودتر عاشق می‌شوند. جنسیت یک عامل تاثیرگذار در اعتماد میان فردی و توانایی عاشق شدن است.

از دیگر فاکتور‌های تعیین کننده در توانایی اعتماد کردن جنسیت است. برخی روان‌شناسان معتقدند که زنان بیش‌تر از مردان به دیگران اعتماد می‌کنند. همچنین آنان به این نتیجه رسیده‌اند که اگر در رابطه‌ای بی‌اعتمادی شدید وجود داشته باشد عاشق شدن بسیار دشوارتر خواهد بود. بنابراین در شرایطی که بی اعتمادی کامل وجود دارد، بهتر است قید عشق و عاشقی را بزنید.


شما تا به حال عاشق شده‌اید؟ اعتماد کردن‌ شما به دیگران چگونه است؟ آیا خیلی راحت اعتماد می‌کنید؟لینک منبع

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


هندوانه یکی از میوه های خوشمزه تابستانی است که این روزها در هوای سرد پاییز هم دیده می شود و گاهی بسیار می چسبد. امروز می خواهیم درباره خواص هسته هندوانه با شما صحبت کنیم و ببینیم مصرف هسته هندوانه چه فوایدی برای شما دارد. با نیک صالحی همراه باشید

فواید مصرف هسته هندوانه

هندوانه یک میوه بومی آفریقایی ست که خوردن آن با دانه اش در جلوگیری از پیری زودرس تأثیر بسزایی دارد.

هسته هندوانه

فواید هسته هندوانه

هندوانه این میوه تابستانی،‌ دارای خواص بی شماریست که به نمونه هایی از آن اشاره شده است.

آب هندوانه دارای ویتامین های A، B، C، ۲B ، PP و همچنین پروتئین ،‌ چربی ،‌ قند ،‌ کلسیم ،‌ آهن ، فسفر و گوگرد و…. می باشد.

دانه های هندوانه هر چند از نظر ویتامین های A ، C ضعیف است ولی حاوی روی ،
ویتامین E و چربیهای ضروری می باشد به طور کلی امراض که هندوانه از بروز شان
جلوگیری می کند عبارتند از: سرطان های پروستات ، سینه ،‌رحم ،‌ ریه و روده ی
بزرگ سموم بدن را دفع می کند. وسواس را برطرف می کند.

خواص درمانی آب هندوانه

بنابراین گزارش: سموم بدن را از طریق ادرار ،‌مدفوع و عرق دفع می کند
از لخته شدن خون هم جلوگیری می کند

خواص درمانی دانه و هسته هندوانه

همچنین مغز دانه هندوانه به مقدار ۳۵ گرم در روز برای درمان سوزش ادرار ، زخم مثانه ،‌
زخم معده،‌ خش خش سینه ،‌ خونریزی سینه و تسکین سرفه موثر است و همچنین
به هضم غذا هم کمک می کند و از پیری زود رس سلول های پوست جلوگیری می کند.

خواص درمانی پوست هندوانه

اشخاصی که به وسواس مبتلا هستند، چنانچه روزانه مقداری مربای پوست هندوانه را
که با عسل طبیعی تهیه شده است بخورند ،‌ حالت وسواس آنها برطرف خواهد شد.

پوست سفید داخل هندوانه برای زخم گلو و دهان بسیار مؤثر است و همچنین
بدلیل داشتن مقدار زیادی سیترولین (نوعی اسید آمینه) موجب گشاد شدن سرخرگ ها
می شود و گردش خون را بهبود می بخشد افرادی که سرد مزاج هستند توجه کنند
که هندوانه را با عسل یا شکر میل کنند.

در آخر،‌ پیشنهاد می کنیم هندوانه را بین دو وعده غذایی تان میل کنید تا در هضم غذایتان اختلال ایجاد نشود.

بد نیست بدانید هسته هندوانه چقدر خواص داشته و ما نمیدانستیم

خواص تخمه هندوانه فوق العاده و بی نظیر است، از خواص تخمه های هندوانه
می توان به بهبود سلامت قلب، درمان دیابت، تقویت مو و کاهش پیری اشاره کرد.

هسته هندوانه

خواص هسته هندوانه

این ها تخمه هایی هستند که در میوه هندوانه یافت می شوند. کالری کم و مواد مغذی بالا دارند و سمی نیستند و مزایای زیادی ارائه می دهند. بعضی از آنها شامل تقویت سلامت قلب و ایمنی بدن و کنترل قند خون می باشد ؛ دانه ها غنی از مواد مغذی مانند پتاسیم، مس، سلنیوم و روی – هستند که ممکن است در رژیم غذایی شما کم نباشد.

شما می توانید خود تخمه های هندوانه ،یا پودر شده آنها را مصرف کنید آنچه باعث می شود که دانه ها حتی بیشتر از پروتئین مفید باشند محتوای ویتامین B است. تخمه های هندوانه می توانند برای میان وعده ها مفید و ارزان قیمت باشند که می توانید در بین وعده های غذایی خود استفاده کنید.

خواص باورنکردنی هسته هندوانه

نه تنها تخمه ها، بلکه حتی روغن تخمه هندوانه نیز پر از مزایا است ؛ روغن تخمه هندوانه پس از خشک کردن دانه های خرد شده استخراج می شود. روغن تخمه هندوانه در آفریقای غربی محبوبیت فراوانی دارد و برای پوست و موی شما به طور معجزه آسایی کار می کند. خواص مرطوب کنندگی عالی و بافتی ظریف دارد، به همین دلیل است که اغلب در روغن بچه ها استفاده می شود و غنی از مواد معدنی، ویتامین ها و سایر اسید های چرب ضروری است.

یکی از مواد مهم آن، اسید لینولئیک است که برای پوست مفید می باشد و حتی از بیماری قلبی و سکته مغزی جلوگیری می کند.
بعضی ها هندوانه بدون تخمه را ترجیح می دهند – میوه ای که پرورش داده می شود تا هیچ تخمه ای نداشته باشد و از آنجا که مصرف میوه بدون دانه آسان تر و راحت است، دارای ارزش تجاری بیشتری می باشد اما از نظر سلامتی، هندوانه تخم دار مفید است و تخمه های هندوانه خواص و فوایدی دارند که در این یادداشت خواهیم گفت.

عصر ایران و بهداشت نیوزلینک منبع

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :